Talk with your feet. Play with your heart.
Dopo uno sport energico divertitevi !
Mirdamad GYM Club
باشگاه ورزشی میرداماد مفتخر است با نزدیک به بیست سال حضور فعال در عرصه های ورزشی و به پشتوانه سالها تجربه و با تلاش بی وقفه به ارائه خدمات به صورت کاملا " حرفه ای در رشته های بادی بیلدینگ، فیتنس و بادی کلاسیک بپردازد .
What are you waiting for?
تاریخ : 1392/12/08 19:25:24شماره : [ID] تعداد بازدید : 4584

آیا برای افزایش حجم بازوها نیاز به تمرین بیشتری است؟
آیا برای افزایش حجم بازوها نیاز به تمرین بیشتری است؟

 
 

آیا برای افزایش حجم بازوها نیاز به تمرین بیشتری است؟
تنظیم: عباس پی سپار
مربی و داور بین الملی IFBBهمه دوست دارند بازوهای خوبی داشته باشند. این چیزیست که در هر باشگاهی هم به راحتی قابل مشاهده است. افراد زیادی را می­بینید که بازوهای خوبی دارند ولی تنها افراد معدودی را خواهید دید که پاهایشان خوب باشد. برای دستیابی به رشد و توسعه عضلانی در تمام بدن روی هر گروه عضلات خود کار کنید. می­توانید بازوها را یک یا دو روز در هفته تمرین دهید ولی 4 تا 5 بار تمرین روی بازو نه تنها بیهوده است بلکه اثر منفی بر رشد آنها خواهد داشت.
جلو بازو و پشت بازو از جمله بخش­های عضلات کوچک بدن هستند و اگر آنها را با فواصل خیلی کم تمرین دهید در مسیر دستیابی به رشد عضلانی شکست می­خودید. اغلب بدنسازان حرفه­ای جهان سه حرکت برای جلو بازو و سه حرکت برای پشت بازو اجرا می­کنند. انجام بیش از این می­تواند به تمرین زدگی و لاکتیکی شدن عضلات در این بخش منجر شود. برخی از ورزشکاران مبتدی و لاغر را می­بینیم که هر 6 روز هفته در باشگاه هستند و زمان زیادی را صرف تمرین می کنند. از یاد نبرید که در باشگاه رشد اتفاق نمی افتد بلکه در خانه و در نتیجه استراحت و ریکاوری عمل رشد انجام می پذیرد. زمان استراحت کافی برای ریکاوری و بازسازی سلول های عضلانی جدید را در اختیار خودتان قرار دهید تا عضلات را جدید با حجم قدرت بالاتر جایگزین سلول های عضلانی تخریب شده شود.
بازوهای حجیم = تمرین دقیق + زمان استراحت کامل
چند اشتباه فاحش در اجرای تمرینات جلو بازو:
1-   دخالت بیش از اندازه سرشانه ها در حرکت
در صورتیکه به آرنجهایتان اجازه دهید بیش از اندازه به جلو روند و از بدن فاصله بگیرند بخش از فشار وزنه به سرشانه های شما منتقل خواهد شد  و از هدف حرکت دور می شوید.
2-   چرخش گردن
در حین اجرای حرکت از چرخش گردن به طرفین خودداری کنید. عدم رعایت این مسئله باعث اعمال فشار ناخواسته بر ستون فقرات می شود.
3-   سریع و تند زدن حرکت و عدم ایجاد انقباض در عضله جلو بازو
در هنگام بالا بردن وزنه و همچنین پائین آوردن آن حتماً تمرکز داشته و به آرامی این حرکت را انجام دهید و در قسمت انتهایی بالا و پائین سعی به نداشتن مکث داشته باشید و در بالابردن وزنه حتماً با انقباض ساعد و عضله بازو کمک به قطور کردن پیک بازوئی نمائید.