Talk with your feet. Play with your heart.
Dopo uno sport energico divertitevi !
Mirdamad GYM Club
باشگاه ورزشی میرداماد مفتخر است با نزدیک به بیست سال حضور فعال در عرصه های ورزشی و به پشتوانه سالها تجربه و با تلاش بی وقفه به ارائه خدمات به صورت کاملا " حرفه ای در رشته های بادی بیلدینگ، فیتنس و بادی کلاسیک بپردازد .
What are you waiting for?
تاریخ : 1393/04/18 10:04:10شماره : [ID] تعداد بازدید : 4591

عضله دو قلوی ساق، یک عضله فراموش شده و بی اهمیت برای بدنسازان
عضله دو قلوی ساق، یک عضله فراموش شده و بی اهمیت برای بدنسازان

عباس پی سپار (مربی و داور رسمی IFBB و قهرمان سنگین وزن آسیا و فینالیست جهان)
 
در باشگاه ها و یا در بدنسازان مختلف می بینیم که عضلات دو قلوی ساق را بعد از تمرین پا یا تمرین نمی دهند یا یک حرکت از آن را به صورت کاملا بی اهمیت انجام می دهند. اول از هر چیز باید بگویم که یک ورزشکار موفق در در بدنسازی کسی است که برای همه عضلات خود دقت و حوصله به خرج می دهد. یک پای زیبا در صورتی زیباست که با ساق ها قرینه باشد و هم اندازه رشد داشته باشد. عضلات پای بزرگ در کنار ساق های کوچک چشم انداز خوبی ندارد و در مسابقات از امتیاز پایین تنه کم می کند. حال اگر دوست دارید که عضلات ساق خود را به عضلات دیگر برسانید با من همراه باشید.

همان طور که می دانید عضلات ساق پا در پیاده روی های ساده در سطوح شیب دار به سمت بالا و پایین کاملا درگیر و کشیده می شود. زمانی که به کوه می روید پی می برید که تا چه مقدار عضلات ساق قوی و یا ضعیفی دارید ، پس می توانید با زدن تردمیل روی شیب به صورت حرکت رو به جلو  با گام بلند و حرکت رو به عقب ساق های خود را آماده تمرین کنید یا به مرز آمادگی برسانید ولی برای افزایش حجم آن ها باید تمریناتی انجام دهید که برای  شما مطرح می نمایم:

 هفته ای دو بار ساق های خود را تمرین دهید. بین روز تمرین ها 3 روز فاصله باشد. اگر ساق های خیلی ضعیفی دارید، ساق های خود را سه بار در هفته تمرین دهید به صورت 4 ستی و هر ست 12 یا 15 تکرار و دو حرکت از تمرینات ساق را انتخاب کنید، به عنوان مثال: ساق ایستاده 12* 4 ، ساق نشسته 15* 4 ، حال این دو حرکت را هم می توانید به صورت سوپر ست انجام دهید هم به صورت تک ست. بسته به ضعیف بودن عضلات دو قلوی شما تعیین می شود. اگر عضله ساق شما خیلی کوچک است، به صورت تک ست و اگر عضله شما فرم دارد و فقط می خواهید برجسته تر شود به صورت سوپر ست انجام دهید. دقت داشته باشید که در هنگام انجام تمرینات با چرخاندن پاشنه پا به داخل و خارج می توانید هوشمندانه قسمت داخلی ساق و یا خارجی ساق را تمرین دهید که انجام هر دوی آن باعث می شود، عضلات دوقلوی شما فشار یکسانی را تحمل کند و قرینه رشد کنند.