Talk with your feet. Play with your heart.
Dopo uno sport energico divertitevi !
Mirdamad GYM Club
باشگاه ورزشی میرداماد مفتخر است با نزدیک به بیست سال حضور فعال در عرصه های ورزشی و به پشتوانه سالها تجربه و با تلاش بی وقفه به ارائه خدمات به صورت کاملا " حرفه ای در رشته های بادی بیلدینگ، فیتنس و بادی کلاسیک بپردازد .
What are you waiting for?
تاریخ : 1393/05/09 12:28:29شماره : [ID] تعداد بازدید : 5240

بهانه هایی برای ورزش نکردن
بهانه هایی برای ورزش نکردن

مرجع: دو هفته نامه موفقیت، نیمه اول خرداد 93

پزشکان توصیه می کنند برای حفظ سلامتی خود هر روز ورزش کنید. اندازه دور کمر و نیز اضافه وزنتان هشداری برای شما و نیز زحمتی جهت هزینه کردن پول بیشتر از جانب شماست چرا که مثلا شلوار شما دیگر اندازه تان نیست. خودتان می دانید که هرگونه معطلی در قدم برداشتن روی دستگاه تردمیل می تواند به قیمت سلامتی تان تمام شود و زندگی شما را به خطر بیندازد. اما اگر با همه این ها هم چنان برای ورزش نکردن بهانه می آورید شما تنها نیستید. این مقاله به بررسی بهانه های شایع مردم برای کنار گذاشتن فعالیت جسمانی اشاره می کند.

1. وقت ندارم

اگر برای وقت گذرانی در مراکز خرید وقت دارید و یا زمان کافی برای تماشای فیلم مورد علاقه تان صرف می کنید و یا چنانچه وقتی برای دراز کشیدن بر روی کاناپه دارید اطمینان دارم که حداقل نیم ساعت وقت آزاد هم برای بهبود بدن خودتان خواهید داشت
.
2. ورزش خسته کننده است

ورزش کردن لزوما این نیست که همه روزهای هفته را به باشگاه بروید و مدام چند تا از آن دمبل های قدیمی بزنید. ورزش هرگونه فعالیت جسمانی است که تناسب اندام و تندرستی شما را ارتقا دهد. پیاده روی تند در پارک، بازی اسکواش، یک جلسه یوگا، راه پیمایی در جنگل، دوی آرام همراه یک دوست، ایروبیک، حتی اگر در اتاقتان را قفل کنید و نیم ساعت بالا و پایین بپرید نیز ورزش به حساب می آید. تخصص خودتان را پیدا کنید.

3. بچه دارم

همه ورزشکاران هم بچه دارند! شاید این نکته، بی اهمیت باشد اما بچه های شما که گناهی ندارند. پس آن ها را بهانه تنبلی خود قرار ندهید. آن ها ترجیح می دهند یک ساعت را در خانه دوست خود بازی کنند تا این که در خانه پرسه بزنند در حالی که خودتان روی مبل لم داده اید و مجله می خوانید.
 
 
 
4. نتیجه نگرفته ام

دوست عزیز! شهر رم در عرض یک روز ساخته نشد. شما هم تنها با دو ساعت ورزش کردن نمی توانید بدن خود را بسازید. بدن به زمان نیاز دارد تا به یک برنامه مشخص عادت کند پس صبور باشید و به آن زمان بدهید.

5. عضویت در باشگاه گران است

برخی از باشگاه ها برای افراد متاهل، دانشجو و یا شاغل تخفیف قائل می شوند. از این ها گذشته بهتر است هزینه ای را که صرف خرید یک پیراهن گشاد می کنید تا شکمتان را پوشش دهد خرج عضویت در یک باشگاه ورزشی کنید. به شما کمک می کند تا برای همیشه از شر اضافه وزن خود خلاص شوید.

6. ورزش کردن دردناک است

مربیان باشگاه، بی دلیل استخدام نشده اند. تنها صرف این که کمرتان درد می کند دلیل نمی شود که پاها و صورتتان روز به روز چاق تر شوند. با مربی تان درباره بدن و البته دردها و آسیب دیدگی های خود صحبت کنید و برنامه ای بریزید تا بدون فشار بر روی قسمت های دردناک باقی قسمت های بدنتان را شکل دهید.

7. ورزش کردن را فقط شروع می کنم که آخر سر آن را کنار بگذارم

این نشانه عدم کنترل شما بر روی ذهن، اراده و خودتان است. توصیه می کنم اول سلامتی و مراقبه ذهنی انجام دهید چرا که به خویشتن داری و نیروی اراده تان کمک می کند و در نتیجه شما بر این مشکل فائق خواهید آمد.

8. از روز شنبه شروع می کنم

این بازی تمام هفته ادامه دارد و کاربرد آن آخر هفته ها بیشتر می شود. این کار تنها جلسات سلامتی شما را به تاخیر می اندازد زیرا فکر می کنید تنها چند روز مانده تا عازم سفر تندرستی شوید. پس سعی می کنید اوقات زندگی خود را به انباشته کردن مواد غذایی بگذرانید چرا که به محض شروع ورزش با محدودیت مواجه خواهید شد. این که شما واقعا از روز شنبه ورزش کردن را شروع می کنید یا نه داستان دیگری است .
 
 
9. سن من بالا رفته است

آیا از دونده هندی ماراتن که بیشتر از صد سال سن دارد پیرتر هستید؟ اگر نه از این بهانه استفاده نکنید و دنبال بهانه دیگری بگردید. بگذارید رازی را به شما بگویم. ورزش کردن ظاهر و احساس شما را جوان تر می کند.

10. خیلی چاق هستم

آیا ورزش کردن به معنای آب کردن چربی ها کاهش وزن و تناسب اندام نیست؟ چگونه چاق بودن می تواند بهانه ورزش نکردن باشد؟ اگر منظورتان این است که به خاطر چاقی خجالت می کشید بیرون بروید و ورزش کنید، خجالت نکشید. باشگاه یا هر مکان ورزشی دیگر جایی است که آدم های چاق برای لاغر شدن به آن جا می روند پس شما تنها نیستید.

11. ورزش گرسنه ام می کند

اشکالی ندارد البته به شرط این که بلافاصله بعد از ورزش، همبرگر و میلک شیک نخورید در واقع اگر سعی دارید وزن کم کنید حذف وعده های غذایی و غذا نخوردن روش ناسالمی است و روند بالا رفتن وزن شما را سریع تر می کند. این کار همچنین سوخت و ساز بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و کاهش وزن را برای شما دشوار می کند. نکته آن است که درست غذا بخورید.

12. برای ورزش کردن همراه ندارم

حقیقت این است که اگر شما هنوز به دنبال یک همراه برای ورزش کردن هستید، یعنی این که هیچ کدام از دوستانتان همراه ورزشی شما نبوده اند و این یعنی آن ها در حال ساختن بدن فوق العاده ای هستند در حالی که شما منتظر یک همراه نشسته اید! حیف! دنیا منتظر هیچ کس نمی ماند! هرچه زودتر این موضوع را درک کنید برای خودتان بهتر خواهد بود.

13. نمی دانم چطور ورزش کنم

مربیان باشگاه، فیلم های آموزشی برای ورزش در منزل و کلاس های یوگا و بدنسازی همگی تسهیلاتی برای شما هستند و منتظرند از آن ها استفاده کنید. اگر نمی دانید سوال کنید! ارتباط، همه مشکلات را حل می کند.

14. خیلی خسته ام

خبر فوری! خیلی خسته بودن نه تنها بهانه ورزش نکردن نیست بلکه نشانه این است که باید بیشتر ورزش کنید. خستگی می تواند نشانه ضعف قوای جسمانی و قدرت عضلانی باشد. ورزش روزانه به ساخت قوای جسمانی و نیروی عضلانی شما کمک می کند و شما را شاداب و با نشاط نگه می دارد بدون این که خسته شوید. تنها علتی که شما را عقب نگاه داشته است خودتان هستید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که از روی مبل پایین بپرید و به باشگاه بروید زیرا به محض این که ورزش کردن را آغاز کردید و نتیجه گرفتید به ارزش و اهمیت آن پی خواهید برد. امیدوارم پیش از آن که دیر شود این موضوع را درک کنید.