Talk with your feet. Play with your heart.
Dopo uno sport energico divertitevi !
Mirdamad GYM Club




باشگاه ورزشی میرداماد مفتخر است با نزدیک به بیست سال حضور فعال در عرصه های ورزشی و به پشتوانه سالها تجربه و با تلاش بی وقفه به ارائه خدمات به صورت کاملا " حرفه ای در رشته های بادی بیلدینگ، فیتنس و بادی کلاسیک بپردازد .
What are you waiting for?
تاریخ : 1392/11/21 13:54:29شماره : [ID] تعداد بازدید : 4616

شش اشتباه که در تمرینات ورزشی نباید انجام دهید
شش اشتباه که در تمرینات ورزشی نباید انجام دهید



ترجمه : ماندانا مجتبائیان

اشتباه اول : انجام تمرینات به صورت جداگانه و منفرد (isolated exercises)

انجام حرکات جداگانه به عنوان مثال جلو بازو به تنهایی بدون انجام پشت بازو شما را به نتیجه مطلوب نمی رساند. زیرا در این روش در هر حرکت، یک عضله به کار گرفته می شود . به زبان ساده، برای ساختن عضلات بدون چربی، فیبرهای عضلانی به اندازه کافی تحریک نمی شوند و نیز انرژی لازم برای افزایش حداکثری سوزاندن چربی تولید نخواهد شد.
اگر می خواهید چربی های بدن را سوزانیده و عضلات بدون چربی بسازید به تمریناتی بپردازید که بیشترین تعداد عضلات را درگیر می کند و همزمان بیشترین میزان انرژی ممکن مصرف شود. این نوع تمرینات رسیدن به نتیجه دلخواه را تسریع می بخشد.

اشتباه دوم : کار کردن با ماشین های ورزشی

ماشین های ورزشی لوکس و تجملی ممکن است باعث زیباتر کردن محیط باشگاههای ورزشی شوند ولی در حقیقت تنها امتیاز آنها این است که روی آنها بنشینید و بند کفش خود را ببندید و یا نفسی تازه کنید. مشکل اینجاست، ماشین ها دامنه حرکت شما را محدود کرده و به شما اجازه نمی دهند بدن شما به صورت طبیعی حرکت کند. و این امر، توانایی شما را به طور جدی برای فعال سازی کامل تمام فیبرهای عضلانی محدود می کند. این بدین معناست: سوختن چربی کم تر _ ساختن عضله کم تر. و بدتر از آن، ماشین ها باعث ایجاد آسیب دیدگی مفاصل شما شده و در انتها به آسیب دیدگی و جراحت منتهی می شود. اگر طالب نتایج سریع هستید، می بایست از حرکات تمرینی متنوع که ترکیبی از حرکات با ماشین، استفاده از دمبل، توپ و کش می باشد، استفاده کنید تا به بدن خود اجازه دهید که به طور طبیعی با دامنه حرکتی کامل فعالیت کند تا بتوانید با سرعت هر چه بیشتر سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید.

اشتباه سوم : انجام تمرینات هوازی طولانی

شما برای کاهش وزن خود و سوزانیدن چربی احتیاج به تمرینات هوازی (cardio) دارید اما باید بدانید روش درست و نادرست برای انجام برنامه های هوازی وجود دارد. اگر شما برای کاهش وزن فقط به پیاده روی (در محیط آزاد و یا بر روی تردمیل) اکتفا کنید نتیجه آن چیزی جز مفاصل آسیب دیده و یک جفت کفش ورزشی بد بو و زهوار در رفته نیست. شما دقیقا می دانید تلاش بسیار زیادی انجام داده اید در مقابل کم ترین نتیجه را به دست آورده اید.

اشتباه چهارم : انجام حرکات شکم برای بدست آوردن عضلات شکم شش تکه (six-pack ab)

اگر می خواهید شکم تخت داشته باشید، انجام حرکات سنتی شکم مثل crunches و sit-ups نمی تواند به تنهایی به شما عضلات شش تکه ببخشد.انجام حرکات شکم را می بایست با حرکات هوازی همراه کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

اشتباه پنجم :تکرار یک برنامه تمرینی بارها و بارها

داشتن یک برنامه تمرینی ثابت در طی چندین ماه به یقین راهی است برای متوقف کردن دستیابی به نتیجه مطلوب. ما موجوداتی هستیم که با عادت هایمان زندگی می کنیم و تمایل داریم به همان چیزهایی که برایمان آشنا می باشد و در آنها مهارت بیشتری داریم بچسبیم. این مطلب در مورد برنامه تمرینی نیز صدق می کند. اگر جویای پیشرفت هستید و می خواهید تغییراتی را به طور مرتب در بدن خود احساس کنید، شما باید ابتدا دگمه عادت را خاموش کنید.
بدن شما دارای توانایی خارق العاده ای است و می تواند به سرعت خود را با حرکات ورزشی تطبیق دهد. وقتی این اتفاق می افتد، در بدن شما تغییری صورت نمی پذیرد.

اشتباه ششم : داشتن یک برنامه تمرینی طولانی

داشتن یک برنامه تمرینی طولانی نشانه نتیجه سریع تر وبهتر نیست. اگر شما در باشگاه بدنسازی سخت ورزش می کنید ولی تغییر چشم گیری در بدن خود مشاهده نمی کنید، نمی توانید با طولانی تر کردن زمان تمرین خود انتظار نتیجه متفاوتی را هم داشته باشید.
وقتی منظور تناسب اندام می باشد، بدن شما به کیفیت بیشتر از کمیت پاسخ می دهد.