Talk with your feet. Play with your heart.
Dopo uno sport energico divertitevi !
Mirdamad GYM Club
باشگاه ورزشی میرداماد مفتخر است با نزدیک به بیست سال حضور فعال در عرصه های ورزشی و به پشتوانه سالها تجربه و با تلاش بی وقفه به ارائه خدمات به صورت کاملا " حرفه ای در رشته های بادی بیلدینگ، فیتنس و بادی کلاسیک بپردازد .
What are you waiting for?
تاریخ : 1393/04/28 12:41:40شماره : [ID] تعداد بازدید : 4345

نجات از استاپ (ویژه حرفه ای ها)
نجات از استاپ (ویژه حرفه ای ها)

 

منبع : مجله فلکس

به تعداد روش هایی که برای طبخ میگو وجود دارد، راه برای خروج از استپ رشد نیز موجود است. عدم پیشروی در تمرین مسئله غریبی نیست چرا که خیلی ها بعد از مدتی تمرین متوجه مند شدن یا توقف رشد می شوند.

برای توقف رشد در کل 3 دلیل عمده وجود دارد. دو مورد اول خیلی ساده قابل پیگیری و شناسایی هستند: یا سال هاست که یک روش تمرین را ادامه می دهید یا هر برنامه ای که به دستتان می رسد را امتحان می کنید و به هیچ روشی زمان کافی جهت سازگاری و تأثیر گذاری نمی دهید ( هر روش تمرین باید حداقل 6 هفته پیگیری شود ) اما اگر هیچ کدام از این دو مورد دلیل عدم رشد شما نبود، شاید عدم پیشروی تان پشت مورد سوم نهفته باشد !

مورد سوم می گوید: وجود ضعف یا عدم تناسب در بدن و تا زمانی که این نقص برطرف نشود خبری از رشد نخواهد بود. با خودتان صادق باشید.  آیا روی نقاط قوت بدن خود تمرکز دارید و عاشق تمرین روی آنها هستید ؟

اگر می خواهید توسعه ای کامل داشته باشید لازم است که سراغ نقاط ضعف خود رفته و آنها را اصلاح نمایید. با حرکات بزرگ و چند مفصلی شروع کنید چون اگر بتوانید در این مناطق پیشروی کنید در هر کجای دیگر بدن پیشرفت را مشاهده خواهید کرد.

بیایید نگاهی بیاندازیم به سه حرکت بزرگ و آنچه باید برای بالا بردن رکورد خود در این حرکات انجام دهید.

ددلیفت 

مشکل 1 : نمی توانید حرکت را کامل کنید.

اگر نمی توانید در این حرکت به حالت کاملا ایستاده برسید، یعنی نقاط ضعفتان عضلات نشیمنگاهی و پنجه های دست است. برای اصلاح آن لازم است حرکت لیفت از روی پایه را انجام دهید.

ارتفاع پایه را طوری تنظیم کنید که در شروع حرکت میله درست زیر زانوها قرار بگیرد و از آنجا وزنه را لیفت کنید.

مشکل 2: وزنه روی زمین گیر می کند.

در این ماجرا نقطه ضعف، عضلات ران و پشت پاست. برای حل این مسئله باید در حرکت هر دو دست را از رو بگیرید. درست مثل زمانی که می خواهید حرکت شراگ هالتر را انجام دهید. وزنه را پایین ببرید و فاصله بین دست ها را زیاد کنید.

اسکوات

مشکل 1: نمی توانید حرکت را کامل کنید.

دلیل این مشکل ضعف در عضلات چهارسر ران است. برای اصلاح آن می توانید اسکوات روی جعبه با ارتفاع زیاد یا اسکوات نمیه بالا را اجرا کنید تا بشود که روی بخش بالایی حرکت که نقطه هدف تان است تمرکز کنید.

مشکل 2: نمی توانید از بخش پایین حرکت بازگردید.

دلیل این مشکل وجود ضعف در عضلات پشت پا و نشیمنگاه است. انجام حرکت «بلند کردن لگن در حالت خوابیده » و انجام اسکوات یک و یک چهارم به رفع این مشکل کمک می کند چون عضلات پشت پا و نشیمنگاه را تقویت می کند.

پرس سینه

مشکل 1: نمی توانید پرس را کامل کنید.

در این مورد متهم ردیف اول عضلات پشت بازوست. برای رفع آن باید JM پرس را اجرا کنید. برای اجرای این حرکت مثل پرس سینه آماده شوید و به جای پایین بردن مستقیم وزنه ساعدها را به طرف عقب حرکت دهید تا جایی که با جلو بازوها تماس پیدا کنید و مجدد ساعدها را صاف کنید.

مشکل 2: وزن در 5/2 سانتیمتری سینه گیر می کند.

در این مورد ضعف در سینه و سرشانه وجود دارد. برای رفع آن نیاز است پرس سینه نیمه پایین را اجرا کنید یعنی درست در ناحیه ای که ضعیف هستید.

 

Bashokooh.com